Положення

Положення про проведення пригодницьких перегонів “Gorgany Race 2018”

Gorgany Race – некомерційні командні змагання з туризму, які з ініціативи компанії Gorgany проводяться в найгарнішому і найбільш важкодоступному районі Карпат – в Горганах.

Час і місце проведення

29-30 червня 2018 року, гірський масив Горгани в Українських Карпатах. Стартова галявини у Івано-Франківській області, Надвірнянському районі, околиці села Пасічна.

Змагання проходитиме у класах:
“ПІВСПРИНТ” (пішохідна дистанція ~ 40 км, орієнтування, контрольний час 12 годин);
“СПРИНТ” (пішохідна дистанція ~ 80 км, орієнтування, контрольний час 24 години);
“ТРЕК” (пішохідна дистанція ~ 110 км, орієнтування, техніка гірського туризму, контрольний час 30 годин);
“ВЕЛО” (велосипедна ~ 150 км, пішохідна дистанція ~ 30 км, орієнтування, техніка гірського туризму, контрольний час 30 годин).

Програма перегонів

28 червня 2018 року (четвер)
15:00 – початок роботи базового табору (наметове містечко)
19:00-21:00 – необов’язкова попередня реєстрація команд (перевірка аптечки)

29 червня 2018 року (п’ятниця):
06:30 – вивішується суддівська карта з нанесеними КП.
07:00-09:15 – реєстрація команд (видача карт та пов’язок);
9:15 – нарада капітанів команд (клас “ВЕЛО”) з суддівською колегією;
9:30 – нарада капітанів команд (клас “ТРЕК”) з суддівською колегією;
9:45 – нарада капітанів команд (класи “СПРИНТ” та “ПІВСПРИНТ”) з суддівською колегією;
10:30 – урочисте відкриття “Gorgany Race 2018”;
10:55 – старт перегонів (клас “ВЕЛО”).
11:00 – старт перегонів (класи “ПІВСПРИНТ”, “СПРИНТ” і “ТРЕК”);
23:00 – закінчення контрольного часу для класу “ПІВСПРИНТ”;

30 червня 2018 року (субота):
11:00 – закінчення контрольного часу для класу “СПРИНТ”;
17:00 – закінчення контрольного часу для класів “ТРЕК” та “ВЕЛО”;
18:00 – 19:00 підведення підсумків перегонів, оголошення та нагородження переможців перегонів; офіційне закриття змагань.

1 липня 2018 року (неділя):
12:00 – завершення роботи базового табору.

Реєстрація

Для участі в змаганнях кожна команда повинна зареєструватися (на сторінці “Реєстрація”) та сплатити організаційний внесок. Розмір організаційного внеску для всіх класів:

350 грн. з особи при оплаті до 2 квітня включно;
400 грн. з особи при оплаті від 3 квітня до 31 травня включно;
450 грн. з особи при оплаті після 31 травня та на місці старту.
20 червня реєстрація на сайті закривається і всі зміни можна буде внести лише на стартовій галявині.

Надіслана до Оргкомітету заявка є попередньою згодою всіх учасників команди з умовами перегонів. На місці старту кожний учасник змагання передає Оргкомітету розписку про свою згоду з умовами перегонів, показує аптечку а також на запит пред’являє оригінал документу, що засвідчує дату народження (паспорт або права).

Повернення внеску можливе лише в розмірі 50% від оплаченої суми, при скасуванні реєстрації до 31.05.2018. Тільки учасники, які з’явилися на старт, отримують стартовий пакет Gorgany Race.

Вимоги до команд
Участь у перегонах беруть команди чисельністю від 2 до 4 осіб. Кожному члену команди на момент початку перегонів має виповнитися 18 років. Особам до 18 років дозволяється брати участь лише у команді разом з одним з батьків.

Кожен учасник перегонів несе персональну відповідальність за стан власного здоров’я, відповідність своїх дій ситуації на перегонах, наслідки порушення правил техніки безпеки, а також за якість особистого та командного туристичного і рятувального спорядження.

Кожен учасник має мати оформлене діюче страхування.

Спорядження (обов’язково)
Для проходження дистанції та технічних етапів необхідне наступне спорядження:

карта змагань (дві карти на команду видається на старті), компас,
ліхтарики і запасні батарейки (на кожного учасника), мед.аптечка, продукти харчування,
цифровий фотоапарат >4MP зі спалахом та з екраном діагоналі від 4 дюймів і більше для перегляду фото на фініші (GoPro не підходить, бо замалий екран); USB шнур для можливого скачування фотографій на фініші,
один мобільний телефон на команду (рекомендовано “Київстар”, “Водафон”, все інше в горах не тягне),
(для класу “ВЕЛО”) велосипеди (обов’язково фара і задній ліхтар), рем.набір, велошоломи. Для класу ВЕЛО один велозамок на команду.
(для класів “ТРЕК” та “ВЕЛО”) мінімум два комплекти спорядження для проходження технічних етапів (один комплект це – cтрахувальна система, 2 петлі самостраховки, 3 карабіни, спусковий пристрій). Рекомендуємо мати рукавиці для роботи з мотузками. Спорядження мусить бути у справному стані і від визнаних виробників. Судді на тех. етапі не будуть мати спорядження.

Можливі технічні етапи (тільки для класів “ТРЕК” та “ВЕЛО”)

навісна переправа;
переправа по паралельних перилах;
спуск по вертикальних перилах;
траверс схилу;
підйом по вертикальних перилах (пристрій для підйому буде видаватися суддями на етапі).

Рекомендоване спорядження:
Гермомішок для фотоапарата/мобільного телефону.– відповідний одяг (термобілизна, дощовик). Пам’ятайте, що погодні умови в горах можуть бути дуже складні.– штани (на шляху будуть кущі, ожина, жереп).– гроші, для самостійного добирання до цивілізації, в разі незапланованого сходу з дистанції. Для прикладу, ви можете опинитись в іншій області, і щоб добратися до базового табору дорогами, вам треба буде проїхати навколо 150 км.
Аптечка (обов’язково)– Серцеві (нашатир, валідол). Нашатир при втраті свідомості, валідол при серцевих болях.– Знеболюючі (анальгін/німесил)– Перекис водню (для промивання глибоких ран)– Бинт медичний стерильний– Пластир
Рекомендовано – Бинт еластичний, знеболююча мазь (фаст-реліф) проти болей та спазмів в м’язах, бактерицидні засоби (йод/зеленка/бальзам).

Умови проходження дистанції
Частина пішохідного маршруту перегонів для класу проходить по диких горах, без стежок та доріг, і вимагає навичок орієнтування на незнайомій місцевості. Маршрут визначається контрольними пунктами (КП), які команда повинна подолати у повному складі, при цьому підтвердженням служитимуть відмітки суддів та фотографії команди в фірмових пов’язках “Горгани Рейс 2018” на КП. На деяких КП тільки для класів “ТРЕК” та “ВЕЛО” будуть технічні (тех.) етапи. Проходження тех. етапу рівноцінне взяттю КП. Якщо учасники команди не можуть виконати технічне завдання на суддівському КП, то їм зараховується КП (1 бал) але не зараховується тех. етап (0 балів). Для проходження тех. етапів потрібно мати своє спорядження. Тех. етап зараховується, якщо його пройшли мінімум два учасника з команди. Решту учасників команди (третій або четвертий) проходять тех. етап за бажанням.

Час фінішу фіксується по останньому учасникукоманди. Розрив учасників команди більше ніж на 10 хв. карається зняттям. На окремих частинах маршруту може бути встановлено контрольний час. Порядок взяття КП – довільний, але логіка руху може визначатися обмеженим часом роботи суддівських КП.

Підведення підсумків і нагородження
Переможцем оголошується команда, що найшвидше в повному складі пройде всі КП та всі тех. етапи. У випадку, якщо жодна команда не зможе пройти всі КП, переможцем оголошується команда, яка у контрольний час, у повному складі пройшла найбільшу кількість КП та тех. етапів за найкоротший час. Фінішне КП обов’язкове для взяття в контрольний час. Команди, які не відмітилися на фініші в межах контрольного часу не матимуть результату.

У випадку вимушеного сходження частини учасників команди (мінімальна кількість тих, хто залишиться, 2 чол.), така команда займає місце нижче всіх команд, що фінішували повним складом.

Команди, що посіли 1-ше, 2-ге та 3-тє місця в кожному з класів, нагороджуються почесними дипломами та цінними призами.

Окремо відзначається перша в рейтингу жіноча команда, та перша в рейтингу жінка. За наявності в одному класі більше 6 жіночих команд організатори формують окремий рейтинг з призовими місцями.

Захист навколишнього середовища і спортивна етика
Організатори мають право дискваліфікувати будь-яку команду, яка буде помічена в недбалому ставленні до природи або в засміченні території (на маршруті або в таборі).

В критичних ситуаціях, коли хтось на маршруті потребуватиме допомоги, очікується, що команди допомагатимуть один одному не залежно від результату. Згідно з правилами перегонів, людська взаємодопомога цінується вище спортивного результату.

Координати Оргкомітету
Відділ реєстрації: ІнЛьвів, тел. 099 452 47 19
Керівники технічних етапів: Кисилиця Іван

Керівник дистанції: Роман Чепіль тел. 0673531168
Суддівська колегія: Андрій Бандрівський, Роман Чепіль

Координатор: Альона Шушпанова
Голова оргкомітету, зв’язки з партнерами і комендант табору: Станіслав Провальний
stas@gorgany.com

E-mail: org@gorganyrace.com
Офіційний сайт змагань: www.gorganyrace.com

Оргкомітет залишає за собою право вносити зміни в це Положення.